Cevapsız Arama Bildirimi Arama Kaydı 1 Yazıyor Sorunu Çözüm

Kategori:Telefon

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 14-10-2018

Android işletim sistemli S4 S3, Mini, modellerinde karşılaşılan cevapsız arama yani ana ekrandaki Telefon simgesinin üzerindeki kırmızı 1 cevapsız arama bildiriminin takılı kalmasının nasıl düzeltileceği hakkında sizlerle bildiğimi paylaşmak istiyorum.

Konuyu birada daha açmak gerekirse; Telefonunuzun Ana ekranında bulunan cevapsız aramalar arama kayıtları rehber gibi menülere ulaşabilmenize yarayan telefon simgesinin üzerinde çıkan ve siz cevapsız aramaları silsenizde kontrol etsenizde silinmesi gerekirken silinmeyen 1 bildirimini nasıl düzeltilir aşağıdaki adımları gerçekleştirerek yapabilirsiniz.

Öncelikle Android işletim sistemli telefonlarda telefonunuzda çalışan tüm sistem uygulamaları da dahil yani her şeyi uygulama yöneticisi içerisinden görebilmektesiniz.

Bu sayede telefonunuzla ilgili sistemsel bir problem oluşmasında o problem oluşan kısımla ilgili verileri sıfırlayarak tekrardan ayarlanmasını sağlayabilmektesiniz.

Bu sayede telefonunuzda cevapsız arama kayıtlarını tutan uygulama olarak Badgeprovider uygulamasının sıfırlanması gerekmektedir.

Bu ayarları gerçekleştirebilmek için telefonunuzdan Uygulamalar>Ayarlar>Uygulama>Yöneticisi (S4’ler için Diğer kısmı içerisindedir.) penceresindeyken sağdan sola ekranı sürükleyerek “Hepsi” sekmesi altına gelelim ve B harfi ile başlayan uygulamalar sırasına geldiğinizde Badgeprovider uygulamasının üzerine dokunarak veriyi sil seçeneğini kullanalım. 
Kısa bir süre içerisinde veriyi silecektir ve telefonunuzu bir kez kapatıp açtığınız takdirde sorun ortadan kalkacaktır.

Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.