Afolog

Bu Cihaz Sıfırlandı Sorunu Google Şifremi Unuttum Frp Bypass

Bu Cihaz Sıfırlandı Sorunu Google Hesap Şifremi Unuttum Frp Bypass

Hesap şifresini değiştirmeden veya hesabınıza ulaşamadığınız durumlarda Bu Cihaz Sıfırlandı. Devam etmek için önceden bu cihaza senkronize edilen bir Google Hesabı ile oturum açın uyarısını geçmek için Hesap şifresi değiştirmeden veya hesabınızın bilgileri hatırlamanıza gerek olmadığı diğer yöntemleri sizler için toparladım.

Bunun için Telefonunuzun Marka ve Modelinin bulunduğu satıra gidin ve gerekli anlatılan işlemleri yaparak Google FRP Unlockk ByPass’ı gerçekleştiriniz. Gitmeden önce Genelde bilinmesi gerekenleri okumanızda fayda var.

Genelde Bilinmesi Gereken Adımlar

Telefonunuzda aslında yapılması gereken işlem Google Hesap Yöneticisi (Google Account Manager)’ın açıklarından yararlanarak Sistemde hırsızlık koruması etkinken ve başka bir hesap girmemize izin vermezken bir Google Hesabı Giriş yaparak Kurulum Sihirbazının Sanki Google hesabı varmış sorun yokmuş gibi tamamlanmasını sağlamak.

Ancak bazı telefonlarda markalarında bu işlemler farklılaşabilir ancak genelde aynı yöntem çoğu telefonda uyum sağlamaktadır.

Samsung Cihazlarda İzlenilmesi Gereken Yöntemler:

Samsung Cihazlarda birkaç farklı yöntem bulunduğu için farklı yöntemler ile Bu Cihaz Sıfırlandı Google Frp Yöntemini farklı yöntem başlıkları altında toparladım.

1. Yöntem: Acil Aramalar (Eğer bu yöntem Marsmallow sürümünde işe yaramazsa Lolipop Sürümüne geçerek tekrardan denemeniz gerekmektedir.)

Gerekenler: Başka bir internet paylaşımı yapabilen telefon.

Önceden açılmış ve E-Postasını ve Şifresini bildiğimiz bir Google Hesabı

Öncelikle Kilitli olan cihazdan Wifi Bağlantısı Ekranına Gelin. (Bulunduğunuz ortamdaki Modem Wifisine Otomatik bağlantı yapıyor ise o Wifinin Üzerine uzun basarak Unut diyelim.)

Diğer telefondan Wifi bağlantısı açın ve kilitli telefondan bağlanın.

İleri dediğiniz anda gelen uyarıda bağlanıyor gibi bir ekran çıkar ve Yazılım Güncellemeleri Deneniyor dediği anda internet paylaşımı yapan telefonun internet paylaşımını kapatınız.

Kilitli olan telefon Yazılım Güncellemeleri Deneniyor ibaresinde internet bağlantısını kaybettiği için telefon Bir sorun ile karşılaştı yazar.

İleri diyelim ve 4 karakterli Sayısal Parola oluşturma yapalım.

ileri diyelim ve cihazın başlangıç ekranına dönmesini sağlayalım.

Bu ekranda iken ekranı kilitleyelim ve tekrar açalım.

Açtığınızda Acil Aramalar butonu belirecektir.

Ardından 112’yi arayalım ve yalnız burada telefonun arka kapağı açılan tarzda ise kapağını açalım ve pili her an çıkartabilecek tarzda olalım. (112’yi kimse meşgul etmek istemez değilmi.)

112’yi aramaya başladığımızda hoparlöre basalım ve karşı taraftan Otomatik yanıt sistemi konuşmaya başladığı anda açılan menüyü görmek için Sessiz Hoparlör falan gibi simgelerin bulunduğu kısımı sola kaydıralım ve İnternet Sembolüne basalım basar basmaz Telefon kapatma simgesine basalım ve 112 görevlisi hatta bağlanmadan görüşmeyi sonlandıralım hızlı olmanız gerekmekte.

Bu şekilde telefon Telefondan İnternet Tarayıcısını açmış oluruz. Google Chrome la birlikte İnternet çıkanlar İnternet uygulamasını seçsin. (Eğer burada bu işlemi tek seferde gerçekleştiremez veya İnternet tarayıcısını yanlışlıkla kapatırsanız telefonu yeniden Hard Reset yapmanız gerekmektedir.

Daha sonra Diğer Telefondan İnternet Paylaşımını tekrar başlatalım. Çünkü internet bağlantınız yok. Ardından Telefonun ekranını kapatalım ve bizden istenen parolayı girelim. (Ekran açılıp kapanması ile hızlıca wifi ağları taranacak ve beklemeden Wifiye bağlanmış olacaksınız.)

Ardından telefonumuza com.sika524.android.quicksh isimli apk yani QuickShortcutMaker uygulamasını indirmek için Google üzerinden aramalar sonucunda indirme işlemini gerçekleştirmeniz gerekmekte. Ancak Bir Başka İndirmeniz Gereken uygulama daha var oda Google Account Manager (Ancak Dikkat Etmeniz gereken bu uygulamayı Android Sürümünüze Uygun olarak indirmeniz gerekmektedir.

Lolipop veya Marsmallow ve İndirdiğiniz Google Account Manager Eski bir sürüm olması gerekmekte çünkü eski sürümlerde hala açık bulunmakta yeni bir sürüm varsa Google Account Manager Yani Google Hesap Yöneticisinin Sürümünü düşürmeniz için indirip kurmanız gerekecek. Eğer bu adımda Android sürümünüzün Lolipop mu 5.0.1 Marsmallow 6.0.1 olduğuna emin değilseniz ikisinide indirmenizi tavsiye ediyorum.)

Google da Google Account Manager Apk Lolipop veya Lolipop Yerine Marsmallow olarak aramanız gerekmektedir. Android İşletim Sisteminizin sürümüne göre indireceksiniz.

Bunuda indirmeyi başardığınız taktirde Frp Bypass için hazırsınız.

Bu indirdiklerinizi görebilmeniz için internet sayfanızın alt kısmında bulunan Defter işaretine benzeyen Yer İmleri isimli simgeye basalım Açılan pencereden GEÇMİŞ sekmesine geçelim burada bulunan İndirme Geçmişine giriş yapalım. İndirme geçmişinde bulunan indirmiş olduğunuz Google Account Manager ve QuickShortcutMaker isimli uygulamaları kuralım En son QuickShortcutMaker’i kurun kurulumu bitince Aç diyelim. (Sizden uygulamaları kurarken Bilinmeyen Kaynaklar izni isteyecektir.)

 -2. Yöntem Devamı-

Açtıktan sonra biraz kısa bir süre bekleyelim ve tüm Etkinlikleri ve Uygulamaları taramasını gerçekleştirsin.

Google diye arama kısmına yazalım Google Hesap Yöneticisi veya Google Account Manager’ı bulalım içerisinden E-Posta ve Şifrenizi Yazın’a (Eğer Google Hesap yöneticisi altında bunu bulamazsanız Google Hesap Yöneticisini yanlış indirmişsiniz ve kurmaya çalışırken başarısız olmuşsunuz anlamına gelmektedir bu sebeple kurmadığınız Google Account Manager Apk dosyasını kurmayı deneyip başarılı olduktan sonra bu ekrana geri gelin…

Yapmanız gereken Geri çıkarak İnternet Uygulamasına Dönmek ve Yer imlerinden Geçmişden İndirme geçmişine tekrar ulaşarak diğerini kurmak. Ardından tekrardan QuickShortcutMaker’ı kurup Aç demek) girelim Ardından Try’a basalım ve açılan ekranda sağ üst köşede bulunan üç noktaya basalım ve Tarayıcıda Oturum Aç diyelim ve önceden bildiğimiz bir Google Hesabı ile oturum açalım.

Oturum açma işlemi başarılı olduğunda QuickShortcutMaker uygulamasına geri dönecektir.

Ardından tüm ekranlardan Geri butonunu kullanarak çıkış yapalım ve telefonunuzu açtığımız ilk ekrana geri dönelim.

Sonra normal kurulum yapar gibi telefonu açmayı deneyin diğer telefondan verilen internet kapalı olmasın.

Uyarı olarak zaten telefonunuza hesap eklendi uyarısını alırsınız.

Ardından Telefonunuz normal olarak açılacaktır. Eğer baş ekrana geri dönerseniz telaş etmenize gerek yok çünkü artık telefonunuzun bildirim çubuğu falan açılacak ve oradan sağ üstte bulunan dişli simgesine basarak ayarlar menüsüne ulaşabileceksiniz.

Ardından Ayarlara girelim ve Cihaz Hakkında ya ulaşalım. Yazılım bilgisi kısmında veya direk o ekranda gelen Yapım numarası yazan yere 7 8 defa üst üste basarak geliştirici seçeneklerini aktif edelim ve geri dönelim Ayarlar ekranında bu sefer geliştirici seçenekleri belirecek ve girdiğinizde OEM Cihaz Kilidini Açma’nın anahtarını aktif edin ve şifrenizi girin.

Aktif olduktan sonra Ayarlar ekranına geri dönün ve Hesaplara Girin Google’a basın girili olarak bulunan hesabın üzerine basın ve sağ üstten üç noktaya basın hesabı kaldır diyelim. Arından Genel’in içerisinde bulunan Yedekle ve Sıfırlaya girin (Bu kısım modelden modele fark eder.) Fabrika Ayarlarına Sıfırla Diyelim ve Parolarınızı falan girerekten sıfırlanma işlemini tamamlayalım.

Artık telefonunuz yeniden başladığında Google hesabı istemeyecektir. Geliştirici seçeneklerinden Oem kilidini açmadan bu kadar yapmış olduğunuz işlemi riskte atarak sadece hesabı kaldırıpta cihazı sıfırlayabilirsiniz sorun yapmayacağını düşünüyorum.

Bu yöntem çoğu telefonda geçerli olmaktadır. Uzun bir sürede bu şekilde gidecektir. Ancak önemli olan Google Hesabınızın bilgilerini unutmamanız gerekmektedir veya daha önceden kurtarma telefon numarasını ayarlayarak kolaylıkla bilgilerinizi geri alabilmeniz gereklidir. Ancak Şifre değişikliği yaptığınız anda şifre değişikliğinin telefonunuzda bulunan bu ekrana yansıması için 72 saatlik süreyi doldurmanız gerekmektedir.

2. Yöntem Smart Switch Samsung Hesabı ve Es Dosya Yöneticisi:

Bazı cihazlarda bulunan Marshmallow 6.0.1 sürümünden dolayı Smart Switch yöntemi işe yaramayabilir. Yukarıdaki 1. yöntemde anlatılanları gerçekleştirebilirsiniz.

Önceden Smart Switch bulunan Bilgisayara telefonu Usb kablo yardımı ile bağlayarak  telefonda Smart Switch bulunmadığı için indirebilmeniz  için Samsung Hesabı ile Mağaza giriş yapmanızı isteyecektir. Bu sayede Samsung Mağazasını açtığınızda Es Dosya yöneticisini indiriniz ardından uygulamayı açtığınızda artık telefonunuz uygulama kurulabilir hale gelecektir. (Micro Usb Desteği olan bir Usb bellek veya bilgisayar üstünden dosya aktarmaya izin veriyorsa bunu kullanınız. veya Es Dosya Yöneticisinden Uygulamaları açabildiğin ekranından Tarayıcı uygulamasını açarak 1. yöntemin içerisinde bulunan biraz yukarı kısımda bulunan 2. yöntem devamındaki kısmı gözden geçirebilirsiniz.)

Android sürümünüze göre uygun olan önceden indirmiş olduğunuz Google Hesap Yöneticisini Apk ve QuickShortCutMaker uygulamasını kurmanız ve 1. Yöntemdeki biraz yukarıda olan 2. yöntemin devamı kısmını okuyunuz.

Vodafone Cihazlar:

Vodafone cihazlarda telefonunuzda simkart takılı iken başka bir telefondan aramanız gerekmektedir. Aramayı açtığınızda Çağrı ekle butonunu kullanarak *#*#4636#*#* basalım ve kullanım istatistikleri çıkacaktır geri tuşuna basalım ve ayarlar ekranında ana sayfayı seçerek ara yüzün açılmasını sağlayalım.

(Eğer arayüz açılmaz ise yapılması gereken Uygulama Yöneticisinden Gmail uygulamasını bulalım ve içerisine girdiğimizde Uygulamayı başlat diyerek açalım veya wifi şifresi yazılan yere bir kaç harf yazıp şifreyi göster diyelim ve harflerin yazıldığı yere uzun basarak harfleri seçin açılan kopyala kısmının yanında bulunan paylaş bölümüne geçerek G-mail uygulamasını seçin ve Exchange Hesabından devam edin hotmail hesabı giriş yapın.

Ardından Gmail açıldığında bir geri gelerek sağ üstteki kısımdan veya sol kısımdan açılan menüden ayarlar kısmına girelim. Sağ üstten üç nokta çıkar oradan hesapları yönetten ayarlar kısmına geçebilirsiniz ve uygulama yöneticisi içerisinden Google Chrome veya İnternet uygulamalarını başlatın ve QuickShortcutMaker’ı indirin kurun aç diyelim.)

Ardından yapılması gerekenler QuickShortcutMaker uygulamsını yükle ve Google Hesap Yöneticisinden E-Posta ve Şifrenizi Yazına girin ve Try diyelim sağ üstte bulunan üç noktaya basın ve tarayıcıda oturum açın diyelim. Bilgilerine sahip olduğunuz bir Google Hesabı ile giriş sağlayalım.

(QuickShortcutMaker denilen uygulamada hesap yöneticisi içerisinde E-posta ve Şifrenizi yazın kısmı bulunmuyorsa büyük ihtimalle Hesap Yöneticisi uygulaması yüksek versiyondur. Google’da Google Account Manager uygulamasını aratarak Telefonunuzun sürümü Lolipopsa 5.0.1 Lolipop Marshmallowsa 6.0.1 Marsmallow sürümüne ait olan apk’yı indireceksiniz.)

Kategoriler
Ana Sayfa