Blogger’da Header (Başlık) Ortalama Yapmak

Merhaba millet,

Blogger başlık kısmını ortalama yapmak için yerine getirmeniz gereken adımlardan bahsedeceğim bu sayede başlık bölümünüzde ki yazıyı veya resmi bir kaç basit adımı yerine getirerek ortalamış olacağız. Bunu yapabilmeniz için öncelikle ihtiyacınız olan bir CSS kodu bulunmaktadır. Türkçe sayfalarda bununla ilgili olarak bir bilgiye rastlayamadım. Umarım işinizi görür.

Artı blogger eklentilerinin veya diğer kod içerisine eklediğiniz sosyal paylaşım butonlarının ortalanması veya sağa sola dayama hakkında ilerleyen yazılarımda da bilgi vereceğim.
Neyse aşağıda sırasıyla verdiğim adımları gerçekleştirin.

1. Blogger hesabımıza giriş yaparak Blog ayarlarımızın bulunduğu panelden Şablona giriyoruz.

2. Şablonda bulunan Özelleştir butonuna basıyoruz.

3. Özelleştir bölümünden Sol üst köşede bulunan Gelişmiş seçeneğine giriyoruz.

4. Geliş seçeneğine bastığımızda sağ tarafında beliren menü içerisinde aşağı inerek CSS ekle üzerine basıyoruz.

5. Css ekle ekranında açılan beyaz kod penceresine şu CSS biçimini ekliyoruz.

#header-inner img {
margin-left: auto;
margin-right: auto;
}

eğer alt kısımda da görüldüğü üzere blog başlığınız ortalandı ise Bloga uygula butonunu kullanarak bu işlemi kaydedip, Blogger’a dön bağlantısını kullanarak ekrandan çıkıyoruz.

Eğer işleminiz gerçekleşmedi ise ilk eklediğiniz kodu siliyoruz ve diğerini ekliyoruz. Yukarıdaki Css Resmi ortalayacaktır. Bu ise metin kullananlar için iş görebilir.

#header-inner {
margin-left: auto;
margin-right:auto;
}

İstediğiniz şekli aldı ise işlemi kaydederek yeni görünümünüz ile kendi kendimize gururlanıyoruz. Kolay gelsin.

Ek Bilgi: Eğer tam olarak durması istediğiniz yeri otomatik olarak değilde el ile ayarlamak istiyor iseniz, yukarıdaki kod içerisinde bulunan auto bölümünü örneğin 100px olarak değiştirdiğinizde değiştirdiğiniz auto hangi marginde ise ( yani left sol right sağ ) o bölümden 100px lik kaydırma yapacaktır.