Afolog

Bilgisayarda VPN Kurma Ayarları Nasıl Yapılır

Bilgisayarda VPN Kurma Ayarlarını Yapmak Ücretsiz ve Uygun Fiyatlı Vpn'ler Hakkında bilgi almak için yazıyı okuyun.

Bilgisayarınızdan değişik uygulamalar ile elde ettiğiniz VPN ağlarını Programsız bir şekilde sadece Sunucu Adresleri kullanıcı ismi şifre yardımı ile programsız kotasız reklamsız olarak kullanabilmektesiniz.

Bu Sunucu hakkında bilgi almak ve VPN kurulumu surasında size gerekli olacak bilgileri elde etmek için şu yazımı inceleyin.

Gerekli bilgileri elde ettikten sonra bilgisayarınızdan bu sunuculara bağlanarak Vpn ağını kullanmaya başlamak için aşağıdaki adımları gerçekleştirin.

“Bu kadar zahmetle uğraşmamak için uygun fiyatlı VPN programlarını tercih edebilirsiniz.”

Bilgisayara VPN Kurulumu Nasıl Yapılır;

  • Bilgisayarınız hali hazırda internete bağlı olması gerekmektedir.
  • Ayrıca yukarıda vermiş olduğum linkten gerekli bilgileri edinmeniz gerekir.
  • Daha sonra Başlat’tan denetim masasına giriş yapın. Açılan pencerede Sağ üst köşeden Görüntüleme Ölçütüne Girelim Küçük Simgeleri seçelim ve Aşağıda değişen simgeler arasından Ağ Paylaşım Merkezine girelim.
Resim 1
Bilgisayar Üzerinden Programsız Vpn Ağı Kurma
  • Ağ ayarlarınızı değiştirin altında bulunan Yeni bağlantı veya ağ kurun’a girelim.
Resim 2
Bilgisayar Üzerinden Vpn Ağı Kurma
  • Açılan pencerede bir bağlantı seçeneği belirlememiz gerekmekte. burada VPN ağı kuracağımız için Çalışma alanına bağlanı işaretleyelim ileriye tıklayalım veya üzerine çift tıklayın.
Resim 3
Bilgisayar Üzerinden Vpn Ağı Kurma Ağ Ayarları
  • Ardından gelen pencerede İnternet Bağlantımı (VPN) Kullan’ı seçelim.
Resim 4
Bilgisayar Üzerinden Vpn Ağı Kurma Ayarları
  • Bağlanırken Kullanılacak internet adresi bölümüne yazının başında vermiş olduğum linkteki edindiğiniz bilgileri kullanarak bağlantımızı kurmaya başlayalım. İnternet Adresi: euro195.vpnbook.com

Hedef Adı: İstediğiniz bir şey yazabilirsiniz. Ağınıza bir isim vermiş olursunuz.
Akıllı Kart kullan’ı boş bırakın.
Diğer kişilerin bu bağlantıyı kullanmasına izin ver seçeneğini boş bırakın.

Resim 5
Bilgisayar Üzerinden Vpn Ağı Kurma
Şimdi Bağlanmayı işaretlerseniz kurulum bitiminde otomatik olarak VPN ağına bağlanmaz sadece istediğiniz zaman bağlanılabilecek bir VPN ağına sahip olursunuz. (Tabi otomatik olarak bağlansanız dahi istediğiniz zaman silebilirsiniz bu ağı herhangi bir sıkıntı olmayacaktır. )
Resim 6
Bilgisayar Üzerinden Vpn Ağı Kurma Kullanıcı Adı ve Şifre
Kurulum bittikten sonra Şimdi Bağlanı yada ekranın sağ alt tarafında bulunan Ağ İşareti üzerine basarak VPN ağınıza bağlanabilirsiniz.
Resim 7
Bilgisayar Üzerinden Ücretsiz Vpn Ağı Kurma

Bağlana basttığınızda bir ekran daha açılacak ve herhangi bir şey yapmadan tekrardan bağlan demeniz gerekmektedir. Bu ekranda daha sonra yazının başında verdiğim linkte de bahsettiğim gibi şifre değişikliği yapmak isterseniz Parola kısmına yeni şifreyi yazmanız yeterlidir. Şifre değişecek ve bu şekilde bir sonraki değişikliğe kadar kullanım yapabilirsiniz. Kısa süre içerisinde bağlantı sağlanacak ve internet erişiminiz VPN Ağı ile bağlanmaya devam edecektir. Ağ simgesinden bu bağlanan VPN ağına tıklayıp VPN bağlantısını keserek normal servisinize dönüş yapabilirsiniz.

Resim 8
Bilgisayar Üzerinden Sınırsız Vpn Ağı Kurma

Kurulan VPN Ağını Silme;

Bilgisayar Üzerinden Vpn Ağı Kurma

Denetim masasından Ağ paylaşım merkezine girerek Sol menü içerisinde Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin seçeneğini kullanmanız gerekmektedir.
Açılan ekran içerisinden Kurmuş olduğunuz VPN ağının ismini tespit ederek üzerine sağ tıklayıp SİL seçeneğini kullanabilirsiniz.
Yaptığınız bu ayarlar ile ücretsiz ve programsız bir şekilde VPN Ağı’na dahil olabilir ve Dilediğiniz veriye hiçbir engelleme olmadan ulaşabilirsiniz.
Ayrıca yazının başında bulunan linkte anlatıldığı gibi iki tür VPN bahsedilmektedir. Bunları iki türünü de bu şekilde bilgisayarınıza kurarak ihtiyacınıza göre VPN ağları aralarında dilediğiniz vakit geçiş yaparak Vpn kullanımı sırasında da zaman kazancınızı yönetebilirsiniz.

Kategoriler
Ana Sayfa