Bağlantınız Gizli Değil Hatası Sorunu

Bilgisayarınızda veya Android Tabletinizde, Telefonunuzda Karşılaştığınız Google Chrome veya Android Tarayıcıda Bağlantınız Gizli Değil Hatasına ve internete girememe sorununa değineceğim. Alınan hata Google Chrome’da Saldırganlar www.google.com.tr sitesinden bilgilerinizi çalmaya çalışıyor olabilir (örneğin, şifreler mesajlar veya kredi kartı bilgileri). Https:// hatası

Bilindiği gibi çoğu İnternet sayfası artık güvenli veri trafiği kullanımı sağlayan SSL ile hizmet vermektedir.
Bu sebeple bu internet veri trafiği güvenli olarak gerçekleştirilebilmesi için bazı kurallar belirlenmiştir.
İnternet Sayfalarında Google’a girmeye çalıştığınızda Gizlilik Hatası Bağlantınız Gizli Değil gibi bir hata ile karşılaşıyorsanız ya bilgisayarınızda veya Tabletiniz de Spam programlar vardır yada Tarih veya Saat ayarlarınız Bozulmuştur. Bilgisayarınızda Saat ayarını yaptıktan sonra bilgisayarı kapattığınızda yine bu problem ile karşılaşıyorsanız Bios biliniz bitmiştir. Bunu değiştirtmeniz gerekmektedir.

;

Tabletlerde veya Telefonlarda ise Ayarlar Sıfırlandıktan sonra veya Pilinizi sonuna kadar kullanımdan sonra böyle bir problem oluşabilir.
Android Tablet veya Telefonda bu ayarları yapmak için şu yazımdan faydalanabilirsiniz.
Bilgisayarınızda Bağlantınız gizli değil uyarısını çözmek için sağ alt tarafta bulunan Saat’e çift tıklayın ve ayarları yapın. 
Yada Başlata girip Tarih Yazın Enter’a basın ve tarih ve saat ayarlarını yaptıktan sonra uygulayıp çıkın.

İnternet tarayıcılarınızı da bir kez yeniden başlattığınız taktirde artık https ile başlayan internet sayfalarına girememe sorunu ortadan kalkacaktır.