Android Telefonu Özelleştir- Nova Launcher-Sesame-Rugos Pack

Anroid telefonu daha kullanışlı hale getirmek, hızlı ve görselliğini arttırmak için bir kaç tavsiyede bulunmak istiyorum. Android Telefonun Ana Ekranını değiştirerek daha hızlı ve daha çok kısa yola sahip bir ana ekran kullanmak için yapmanız gerekenler ve kullanmanız gereken uygulamalardan bahsedeceğim.

Android Telefon Teması değiştirmekle elde edemediğiniz görünümlere ve Ek Hızlı Arama, Android Simge Paketine bu yazı sayesinde kavuşabilirsiniz.

Kendi telefonumda da kullandığım Nova Launcher, Rugos İcon Pack, ve Sesame – Universal Search and Shortcuts üçlüsü ile telefonunuz olduğundan daha kullanışlı bir hale bürünecektir.

Ayrıca Android Geliştirici Seçeneklerini açarak Pencere animasyon ölçeği, Geçiş animasyon ölçeği, Animatör süre ölçeği seçeneklerini Animasyon Kapalı hale getirdiğinizde daha hızlı bir telefon kullanmanızda oldukça mümkün.

Android Geliştirici Seçenekleri Pencere, Geçiş, Animatör Süre Kapatma

Ana Ekran, Uygulama Menüsü, Klasörler, Görünüm ve Gece Modu gibi özelleştirme menülerinden Simge Boyutu, Simge Metin Renkleri, Yazı Tipleri Klasör Arka Planı Renkleri, Ekran geçiş animasyonları, Uygulama Menüsü Açılış Efekti, Ana Ekran Simge Düzenini Kilitleme gibi bir çok ayarlarmayı Nova launcher ile yapabilirsiniz.

Rugos İcon Pack‘i ise Nova Launcher’a uygulayıp simge olarak da gayet şık bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Sesame Shortcuts ile Bilgisayarınızda Windows tuşuna basarak yaptığınız aramalar gibi bir arama ekranına sahip olabilir bir çok uygulamayı Uygulama menüsünden aramak yerine yazıp arayabilirsiniz.

Bildirim Sayılarını göstermek için Nova Launcher Ayarlar Menüsü altında bulunan Bildirim Rozetleri kısmında TeslaUnread ile entegrasyon yaparak bildirim rozetlerinizi de özelleştirebilirsiniz.

Aşağıda bazı görünümleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Nova Launcher Ana Menü ve Uygulama Menüsü Görünümü

Nova Launcher Klasör ve Sesame Arama Kutusu Görünümü

Android Nova Launcher Kullanım Sesame Kullanım