Android Tablet Telefon Bağlantınız Gizli Değil Gizlilik Hatası Çözüm

Kategori:Telefon

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 25-11-2018

Android Tablet veya Android Telefonunuzda Bağlantınız Gizli Değil gibi bir hata alıyor ve internete giremiyorsanız.

Google Chrome’da Saldırganlar www.google.com.tr sitesinden bilgilerinizi çalmaya çalışıyor olabilir (örneğin, şigreler mesajlar veya kredi kartı bilgileri). ve Google Play Store’dan Bağlantı Yok Bağlantı Güvenli Değil veya Bağlantınız Gizli Değil yada Https sorunları ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız aşağıda anlatımları gerçekleştiniz. Bu sayede internet bağlantı sorununuz giderilecektir.

Aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi internet erişimi gerçekleştiremiyorsanız aşağıdaki adımlardan tarih saat ve saat dilimi ayarlarını gerçekleştirin.
Resim 1
Gizlilik Hatası

;

Gizlilik hatası nedir: https yani SSL kullanan sayfaların güvenliğiniz için belirlemiş olduğu bazı kuralların dışında hareket edildiğinde Android Google Chrome Web Tarayıcısının size vermiş olduğu uyarıdır. Tamamıyla güvenliğiniz açısından bu şekilde bir problem ile karşılaşabiliyor olabilirsiniz.

Bu uyarıyı almanızın sebepleri arasında en temel sebeplerden birisi ise tabletinizdeki Tarih Saat ayarlarının yanlış olmasından dolayı kaynaklanmaktadır.

  • Bu sebeple tabletinizde öncelikle Tarih saat ayarlarını yapmanız gerekmektedir. Bu ayarları yapabilmek için Tabletinizde veya Android Telefonunuzda Uygulamalar>Ayarlar>Daha Fazla bölümleri altındaki Tarif ve Saat menüsü içerisinden Otomatik Saat Ağ destekli saat kullanı işaretleyelim yada bu seçenek yok ise el ile tarih ve saat ayarlarını yapalım. Ardından Google Chrome’u tekrar açın ve internet bağlantınızı kontrol edin.

Bu şekilde probleminiz ortadan kalkacaktır. Kolay gelsin.

Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.