Android Tablet Telefon Bağlantınız Gizli Değil Gizlilik Hatası Çözüm

Android Tablet veya Android Telefonunuzda Bağlantınız Gizli Değil Bu Site Güvenli Bağlantı Sağlayamıyor gibi bir hata alıyor ve internete giremiyorsanız.

Google Chrome’da Saldırganlar www.google.com.tr sitesinden bilgilerinizi çalmaya çalışıyor olabilir (örneğin, şifreler mesajlar veya kredi kartı bilgileri). ve Google Play Store’dan Bağlantı Yok Bağlantı Güvenli Değil veya Bağlantınız Gizli Değil yada Https sorunları ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız aşağıda anlatımları gerçekleştiniz. Bu sayede internet bağlantı sorununuz giderilecektir.

Aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi internet erişimi gerçekleştiremiyorsanız aşağıdaki adımlardan tarih saat ve saat dilimi ayarlarını gerçekleştirin.

Resim 1
Gizlilik Hatası

 

Gizlilik hatası nedir: https yani SSL kullanan sayfaların güvenliğiniz için belirlemiş olduğu bazı kuralların dışında hareket edildiğinde Android Google Chrome Web Tarayıcısının size vermiş olduğu uyarıdır. Tamamıyla güvenliğiniz açısından bu şekilde bir problem ile karşılaşabiliyor olabilirsiniz.

Bu uyarıyı almanızın sebepleri arasında en temel sebeplerden birisi ise tabletinizdeki Tarih Saat ayarlarının yanlış olmasından dolayı kaynaklanmaktadır.

 

Bu şekilde probleminiz ortadan kalkacaktır. Kolay gelsin.