Samsun Android S4 S3 Mini Batarya Şişmesi Bozuk Batarya

Android Samsung S3 S4 Mini telefonların bataryasının çabuk bitmesi birden bataryanın düşmesi veya telefonun kapanması gibi batarya sorunları genelde bataryanın işlevini kaybetmesinden kaynaklanmaktadır.

Özellikle bataryada sorun olduğunu telefondan bataryayı çıkardığınızda pilin hafif de olsa yüzeyinde bir bombelik yani şişme varsa veya telefon kısa süre içerisinde bitip batarya zayıf uyarısı almanız tekrardan şarj ettiğinizde ve kullanmaya başladığınızda yine kısa süre içerisin de batarya zayıf gibi uyarılardan anlayabilirsiniz. Bataryayı bir an önce eğer garantiniz varsa servis değiştirmekte garantiniz yok ise geçicide olsa mili amperine uygun telefonunuza uygun bir batarya satın almanızda fayda vardır ancak bu türde bataryalarda orjinal olmadığı için bazen sorun çıkartabilir bunu göz önünde bulundurmanız ve orijinal bir batarya almanız gerekmektedir.

Özellikle S3 mini ve S4’lerde uzun süre şarja takılı kalma durumlarında (Dolduktan sonrada şarjda kalması ki ben öyle düşünüyorum) meydana gelen bu sorun yüzünden çoğu telefonda ilerleyen zamanda pilin dengesiz çalışmasından dolayı telefonda daha farklı teknik arızalar meydana gelebilmektedir. Bu yüzden şişme olan bataryayı bir an önce değiştirmenizde fayda vardır.

Garanti’ye gönderdiğinizde ise batarya şişmesi gibi sorunlarınızı belirttiğinizde batarya pil değişimi yapılacaktır.