Android iPhone Telefonun Ekran Dokunmatiği Bozuldu Bilgileri Kurtarma Yedek Alma

Diyelimki Telefonunuzun ekranının dokunmatiği bozuldu ama ekran gözüküyor. Dokunmaları algılamıyor ve kilit ekranınız olduğu için telefondaki bilgileri alamıyorsunuz. Bu yüzden telefonunuzu garantiye göndermek istemiyor veya tamir edilmeden önce içerisindeki bilgileri almak istiyorsunuz diyelim.

Verilerinizi Yedeklemek – Kurtarmak için okumaya devam edin;

Kısaca Ekran Dokunmatiği bozuldu Bilgileri almak veya telefonun ekranındaki Kilit ekranını açmak istiyorsunuz.

Yapmanız gereken Usb Otg özelliğinden yararlanmaktır.

Bu özellik genellikle Android telefonlarında çalışmaktadır. Yeni çıkan Samsung telefonların hepsinde bu özellik rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Yapmanız gereken sadece Micro Usb girişini dişi USB girişine çeviren kablo aparattıdır. Bunu internet üzerinden rahatlıkla edinebilirsiniz. Yapmanız gereken sadece bu kablodan satın alarak bilgisayarda kullanılan bir fareyi bu usb ye bağlamanızdır.

Hatta kablosuz fare usb’sini bu usb otg ile telefona bağlarsanız Ekranda Fare imleci çıktığını görürsünüz.

Bu şekilde telefonunuzda Dokunmatiğe ihtiyaç duymadan kontrol sağlayabilir tüm yedeklerinizi alabilir ve gönül rahatlığı ile telefonunuzu tamir’e gönderebilir veya garantiye gönderebilirsiniz.

Almanız gereken kablo şudur.

 

Bu kabloyu telefona bağlıyorsunuz büyük olan tarafınada Mouse yani Fare’nin Usb’sini bağlıyorsunuz oda ne ekranda Fare İmleci Geliyor dokunma yerine tıklama ile işlemleri yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

Diğer bağlanabilen aygıtlar klavye Usb bellek falan. Bir çok aygıtı Android’ler destekler.

iPhone içinde vardır ancak çok pahalı olabilir araştırmanız gerekli iPhone‘lar için bu türde bir aparata ihtiyacınız bulunmakta.