Android İnternet Play Store Bağlantı Sorunu ve Sertifika Problemi

Kategori:Telefon

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 14-10-2018

Android yani akıllı telefon ve tabletler aynı bilgisayarlar gibi internet bağlantısını yaparken bazı sorunlar meydana gelebilmektedir.

Bu sorunlardan biri de telefonunuzun Google Chorome veya diğer internet tarayıcıları olsun Google Play Store ve daha bir çok internet ile ilgili bağlantı yok yada bağlanamama veya facebook twitter e-posta gibi bildirimleri alamamanızla ilgili ufak bir ayrıntıya değinmek istedim.
Öncelikle elimle gün içerisinde bir çok akıllı telefon veya tablet geçmekte ve bazıları cidden o kadar çok garip sorunlarla gelmekte ki şaşırmaktan kendimi alamıyorum.
Geçenlerde Google Play Store ve Facebook’a giremediğini belirten bir arkadaşımın Samsung Tab 2’sinde baya bir uğraştıktan sonra Saatinin ve tarihinin yanlış ayarlanmış olduğunu gördüm. 
Normal bilgisayarlarda olduğu gibi akıllı telefonlarında eğer tarih veya saat problemi yani yanlışlığı varsa sertifika hatası vermekte. Bu sebeple cihazlarınızın uygulamadan kaynaklandığını düşündüğünüz problemini düzeltmeye geçmeden önce cihazın tarih ve saatini kontrol etmenizde fayda var.

Gerekirse tarihi ve saati ayarladıktan sonra yeniden başlatın ve bağlantıların komut dosyası yani proxylerin tekrardan alınmasını sağlayın. Zaten düzelttiğinizde tarihten kaynaklı sertifika sorunu düzelicektir ve sizinde internet bağlantı probleminizi ortadan kaldıracaktır.

Eğer Tarih ve Saat ayarlarını ayarlarını yapamazsanız aşağıdaki şu adımları sırasıyla takip edin;
  1. Uygulamalar
  2. Ayarlar
  3. Sistem Sistem sekmesi yani diğer sekmesi
  4. Tarih ve Saat
  5. Otomatik Tarih ve Saat’ti işaretleyin yada burayı işaretlemeden el ile ayarların
Kolay gelsin..
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.