Android Ekran Kilidini Şifresini Unuttum Açmak

Samsung HTC General Mobile Discovery LG Telefonlarınızda veya Tabletlerinizde Android İşletim Sistemli Telefonlarınızda Ekran Kilidini Şifresini Unuttum Google hesabı istiyor veya Gmail hesabı yani cihazınızda kayıtlı olan E-posta adresini istiyor diyorsanız ve size şifrenizi unutma durumunda önceden alınması gereken önlemler, Telefonunuza Reset attınız ama silinen verilerinizi nasıl kurtarabilirsiniz ve Android Şifresini Nasıl Açılır aşağıdaki yazımdan görebilirsiniz.

Android Ekran Kilidini Şifresini Açmak Kaldırmak İçin Ne Yapmalı?

Özellikle Ekran Şifresi ve Model Koyan arkadaşlar daha sonra modeli veya şifreyi unuttuklarında bunu nasıl düzelteceklerini göstereceğim. 10 kez modelinizi yanlış girmeniz durumunda ekranın sağ alt bölümünde modeli unuttunuz mu diye bir seçenek belirir. Buraya bastığınızda
Yapmanız gereken eğer Gmail yani Google hesabınızı ve şifrenizi hatırlıyorsanız bu mail adresini ekrana girerek veya model şifresinde modeli oluşturduktan sonra modeli yedekleme şifresi de oluşturmuşsunuzdur ya google hesabı mail adresi ve şifresini yada o yedekleme şifresini girerek Kilidi Açabilirsiniz.
Resim 1

Ancak bu şifreleri hatırlamıyorsanız yapmanız gereken telefona Format yani Reset atmaktır.
ÖNEMLİ: Aşağıdaki adımları yapmanız taktirde bütün veriler silinecektir. O yüzden Verilerinizin gitmesini göz önünde bulundurun. Android 5.0 veya üzeri sürümlerinde getirilmiş olan Oem Kilit Özelliği Aktif iken telefonu sıfırlamanız durumunda telefon tekrar açılırken Google Hesabınızın şifresini isteyecektir. Bu durumu aşabilmeniz biraz karışık bir durumdur. Bu sebeple sıfırlamadan önce telefonunuzunda Gmail hesabı girili ise bu şifreyi bilseniz iyi olur. Ayrıca Ekran kilidi sorunu olmayanlar şu yazımdan Oem Kilit Açmayı inceleyebilirler.

Resim 3

Daha sonra ekranda verilerin silinme işlemine dair veriler görünecektir ve seçeneğimiz reboot üzerinde belirecektir. Yeniden başlat anlamına gelen bu işlemi de gerçekleştirdiğimizde telefonumuz biraz eskiye göre yavaş açılır çünkü yapılandırmalar gerçekleşir. açıldığında ise telefonunuzu ilk gün ki verileri ile açılır ve gerekli ayarlarınızı yeniden yapabilirsiniz.
Bu işlemi verileri kaybetmeden Android Telefonun Ekran Şifresini Kilidini Kırma veya telefondaki verileri alma konusu hakkında Telefonunuzun servisinizden yardım isteyebilirsiniz.  

Ayrıca Google Hesap şifresini aşamayanlar şu yazımdan yararlanabilirler.

Google Hesabımı ve Android Telefonu Verilerimi Nasıl Kurtarırım, Hesabımı Kurtarırsam Neye Yarar?

Evet buraya kadar işlemleri gerçekleştirdiniz ve verilerinizi indirdiğiniz uygulamaları hatta telefonunuzda kayıtlı wifi şifrelerini dahi kurtarma şansınızın olduğunu belirtmek istiyorum bazen nadiren de olsa rehberini Google ile birleştirilmiş Telefon rehberini kurtarma şansınız olduğu için Şifresini hatırlayamadığınız hatta Google Hesabının adını bile kurtarabileceğiniz şu sayfadaki işlemleri takip ederek şifrenizi yeniden oluşturmak ve kurtarma seçenekleri yardımı ile şifrenizi sıfırlama işlemine tabi tutabilirsiniz. 
Eğer başarılı olup da Google hesabınızı kurtardığınız taktirde tekrardan telefonunuza Uygulamalar>Ayarlar Hesaplar>Bölümü içerisinde bulunan Hesap Ekle seçeneği yardımı ile bir Google Hesabı eklediğinizde verilerimi senkronize et seçeneği işaretli olacak şekilde bu hesabı tekrardan telefonunuza girerseniz telefonunuzu Wifi yani kablosuzdan bağlayın derim bütün yedeklenmiş verileri senkronize etmeye girişecektir.
Eğer kurtardığınız google hesabınızda herhangi bir veri yoksa yapacak bir şey yok ama bir şansınızı deneyin derim. Hatta Bu hesabı telefon numarası ile kurtarma seçenekleri belirttiğiniz taktirde ilerde yine aynı bir durum ile karşılaşırsanız Google Hesabınızın şifresini daha rahat alabilmeniz adına yazmış olduğum şu yazımı kontrol etmenizde fayda var.

Bu Kurtarma işlemi telefonunuzun ekran kilidini kırmayacaktır ancak Android Google’a ait bir işletim sistemi olduğu için telefonunuzdaki çoğu veriyi bu hesaba kayıt edildiğinden kısa yoldan bu hesabı kullanabilir ve telefonunuza girdiğinizde de verilerinizi tekrardan telefona çekme yani geri getirme şansını bulabilirsiniz. Bu şekilde Şifre Kabusundan en hafif yaralar ile kurtulmuş oluyoruz. Umarım Çözüm Yararlı olmuştur Kolay gelsin.