[t4b-ticker]

Android Bildirim Geçmişine Bakma Eski Bildirimleri Görme

Android telefonlarda gelen bildirimleri yanlışlıkla temizlediniz veya bir programdan yapılan bildirimi o sırada atladınız veya daha sonra hatırlarım dediniz ve bildirimi temizlediniz.

Ardından konuyla ilgili olarak eski bildirimi tekrardan görmeniz gerekti işte bu sebeple aşağıdaki işlemleri yaparak tekrar eski bildirimleri okuyabilirsiniz.

Öncelikle telefonlarınızdan Widget ekleme ekranından Ayarlar Kısayolu denilen widget sayesinde ekleyebilirsiniz ancak bazı telefonlarda böyle bir seçenek bulunmadığı için size bir uygulama sayesinde kesin olarak yapma yönteminden bahsedeceğim.

Bu şekilde kolaylıkla ana ekranınıza kısa yol ekleyebilir ve istediğiniz taktirder tekrardan “Bildirim Geçmişini” görüntüleyebilirsiniz.

  • Öncelikle Google Play Store üzerinden QuickShortcutMaker isimli uygulamayı telefonunuza indirin.
  • Uygulamayı açalım ve telefonunuzda yapılabilecek Uygulama ve Aktivitelerin kısayollarının bilgilerini toplamasını bir müddet bekleyelim.
  • Ardından Arama çubuğuna Notification Log Yazalım.
  • Ayarlar bölümünün altında bulunan bu özelliği kullanabilmek için bölümünü genişletelim ve altından Notification Log yazalım ve altta bulunan Create tuşuna basalım. Uygulama Otomatik olarak Ana ekranınıza bir kısayol ekleyecektir.
  • O kısayola bastığınızda Bildirim Geçmişinize ulaşabilirsiniz.

Notification Log History
Bildirim Geçmişi

Yazıyı Paylaş!

Yayınlandığı Tarih:22-05-2017

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?