Google Adsense Pin Kodu Gelmedi Ne zaman Gelir, Gelme Süresi

Sonunda pin kodum ulaşmış bulunmakta. Çoğunuzun da bildiği gibi Adsense Pin Doğrulama kodu ne zaman geleceği muallakta olan bir olay. Haftaya gelir yarın gelir aha geliyodu aha postacı geldi acaba Adsense mi geldi diye kafa yorar insan. Bu yüzden benim gibi beklemede olan arkadaşların okuyup meraklarını giderebileceği bir yazı yazmak istedim. 10$ barajını aşmanızdan sonra 3 ila 5 gün içerisinde postaya verileceği Adsense ekranında da belirtilmektedir. Sonra tam olarak ne zaman geleceği hakkında net bir bilgi bulunmamakla birlikte. Postanızın yolda kaybolması veya size ulaşmaması da mümkün bu sebeple adresinizi doğru ve anlaşılır bir şekilde yazmanız sizin için iyi olacaktır.

Size düşen bu işlemleri gerçekleştirdiğiniz taktirde Pin kodunun size ulaşması yaklaşık eksiği vardır fazlası yoktur 1 ay gibi bir sürede ulaşmaktadır.

Size tam olarak 10$ dolar barajını aştıktan sonra ne kadar gün geçtiği hakkında detaylı olarak bilgi aktaracağım.
Bulunduğum konum bakımından tahmin yürütebilmenizi saplayacağını umuyorum.

Öncelikle .05.2013 tarihinde hesabım doğrulama için askıya alındı.

Takibindeki 2. günde hesap bilgilerimin doğruluğu için iban ve BIC kodumu sisteme giriş yaptım. (BIC kodunu öğrenebilmek için en doğru yöntem Bankanızı arayıp Müşteri Temsilcinizden kodu öğrenmenizdir. BIC kodu kısaca yurt dışından para almanızı sağlayacak ek koddur.)

2 gün daha geçtikten sonra hesabımı doğrulamak için banka hesabıma para geçti.

Sistemde size gönderdikleri para miktarını sorarak sizden hesap bilgilerinizin doğru olduğunu teyit etmenizi isterler.

Ardından Pin Kodumu Uşak Karahallı’daki adresime 16.07.2013 Salı gün aldım.

Siteme giriş yaparak Pin kodunu gönderdim ve hesap Askıda uyarısı kalktı. Artık sıra 100$ dolar sınırına ulaşıp sorunsuz bir şekilde paranızı almanıza gelecektir.

Resim 1
Adsense Zarfı

Zarfı açmakta biraz zorlanabilirsiniz. 3 Bant ile kenarlarından kapatılmış.

Resim 2
Adsense Zarf İçi

Umarım en kısa süre içerisinde gelir saygılar. =)